Bob bought an ice cream for 3$, then Alice bought another ice cream that costs 2$ more. How much did they spend together? ( )
5$
6$
8$
10$
微信小程序
微信扫一扫体验
微信公众账号
微信扫一扫加关注
发表评论 取消回复